Piráti z Karibiku

8. srpna 2015 v 9:56 | Kiwi |  Pocity z knih a filmů
Varování:text obsahuje zápletku i rozuzlení děje.
Nazdárek!
Já jsem Kiwi a poprvé píšu článek na téma, kvůli kterému jsem si vlastně založila tenhle blog.
Je léto a já se nudím, a tak čtu, píšu a dívám se na filmy, a vždycky když se dodívám na nějaký film či sérii, a emoce jsou ještě čerstvé, mám nutkání vykřičet svůj názor do světa. Tak, tady máte první z nich.


Kdo si četl článek 50 náhodných faktů o mě, ví, že moje nejoblíbenější filmová postava je právě Jack Sparrow.Ano, nemluvím o filmu, mluvím o postavě. Ačkoliv zatím poslední díl série se mi moc nelíbil, hlavní postava pro mě zůstává stále stejně úžasná.
A proč?
Jednoduše.
Je prostě nezávislá.
Představte si, kdyby Harry Potter začal zabíjet lidi na potkání a lhát, kdyby chudý Jack skočil na člun a nechal Rose na Titaniku, kdyby hlavní hrdina nějakého filmu prostě začal dělat strašně špatná rozhodnutí, chovat se špatně. Co by si vysloužil? Leda kritiku. Jack ne. Jack je takový. Ať zradí kohokoliv, nikomu to nevadí, a když udělá něco dobrého, ne že by to dělal často, na pohledu na něj se nic nezmění. Je nezávislý. Nedrží se žádných pravidel, on je kapitán Jack Sparrow a okolí se chová podle něj, nikoli obráceně.

Jack na začátku trojky, když ho zachránili ani po tom, nejevil nejmenší známky vděčnosti, a i přes to, že většina tam jela kvůli vlastním cílům, on věděl, že prostě má nějakou cenu, a že si ji prostě nechce snižovat.
Je nevyzpytatelný, takže další děj filmu je vždy neočekávatelný.Nikdy nevím, na jakou stranu se obrátí, co zvolí, nevyznám se v něm natolik, abych - narozdíl od spoustu jiných filmových hrdinů - mohla očekávat jeho jednání.
U většiny filml je jasné, jaký boj bude, otázka je jen, zda zvítězí dobro nebo zlo a proč. Ale to u Pirátů nejde, protože je nemožé říct, zda je Jack dobro nebo zlo, jde jen říct - a to ne vždy - zda je jeho protivník horší nebo lepší.

A teď už k samotným filmům.

První díl, Prokletí Černé Perly, se u mě dělí o druhé místo se třetím filmem.
Tenhle díl se mi nelíbil v tom, že chyběly jakékoliv boční zápletky. Původně chtěli odjet na lodi a osvobodit Elisabeth, bylo jasné že se vyskytnou potíže a s ní bitva, a přesně to se i stalo, Jack se s nimi vrátil domů, odkud se pak s výše zmíněným incidentem, který ti dva brali jako závazek, Jack nikoliv, kdy za něj nasadili život, se vrátil na moře a konec. Získaly si mě jen postavy, a to oba dva kapitáni.Elisabeth a hlavně Willa jsem neměla ráda, Willa od začátku, protože nemám ráda, když někdo "podřadný" předčí někoho, komu já fandím, prostě se mi nelíbilo že pitomý kovář nakonec Jacka dostal, a co se té cely týče, tam i zpátky, a k Elisabeth jsem začala cítit odpor až postupem času, ani nevím proč, nejspíš jejími názory, které mi přišly hloupé, ale pořád jí jen nemám ráda, ale Will se pro mě prostě stal odepsaným, ať udělá cokoliv, mě už si neudobří.
Taky si mě získalo prostředí a originalita. Bylo to takové mírně fantasy dobrodružné, a nic s piráty jsem dříve neviděla. Kostýmy jsou úžasné, u všech postav, jen se mi nelíbilo oblečení španělů, protože jsem si je pletla dohromady, byli hrozně podobní. Ale jinak byly fajn.

Druhý film, Truhla mrtvého muže, má u mě první pozici.
Je nejzajímavější, taky se zde objevuje Davy Jones, to bylo to koření co mi na začátku chybělo.Ta zápletka, historie Davyho Jonese a jeho identita, to s tím kompasem, podvodem, všechny ty věci proč chtěli truhlu ostatní.To mi připomíná, že ačkoliv se mi šíleně líbí název "Truhla mrtvého muže", musím zdůraznit, že truhla nepatřila mrtvému muži, už proto že to srdce bylo tepající. Jo, chápu že Truhla nesmrtelného muže nebo Truhla zakletého muže nebo Truhla muže s chapadlama na ksichtě prostě nevypadá dobře, ale musím si rejpnout :D
Druhý díl byl pro mě prostě nejlepší.

Pozici třetího filmu, Na konci světa, už jsem říkala.
Začátek mi přišel super a film obsahoval ty nejvtipnější okamžiky, ale přišlo mi to prostě jako Truhla Mrtvého Muže Part 2, nic moc nového, ale dvojka se mi líbila,takže se mi logicky líbila i zápletka z trojky. Jenže už tam chhyběla ta zrada a tak, a konec mě bohužel zklamal. Pořád si stojím za tím, že Will je silně přeceňován. Kovář, chvilku na moři, a už kapitán Bludného Holanďana.Mno.

Čtyřka se mi líbila ze všech nejméně.
Na Vlnách podivna už mi nepřišlo jako to pravé ořechové.
Ačkoliv jsem Willa ani Elisabeth neměla ráda, pořád jsou to hlavní postavy, a tím že chyběly mi to trochu pokazili. Ale to není to hlavní. Hlavní je, že kapitán Jack Sparrow nebyl kapitán, nebyl ani na své lodi, a v podstatě celý film byl o tom že sloužil Angelice, neměl v tom žádný vlastní cíl, a to prostě nebylo ono. Čtyřka mě zklamala.

A tím se dostávám k momentu, který bude asi velmi zmatený, protože jsem z něj já sama zmatená.
Pátý díl.
Celkem má být myslím šest dílů a o pátém díle jsem našla velmi odlišné informace.Rok vydání má být 2016 a jinde 2017.Zbytek m moc nezajímal, nejvíc nechápu ale název.
Na většině důvěryhodných stránek jsem našla, že film se bude jmenovat Mrtví muži nemluví. Ale když si zadám do vyhledávače obrázků heslo "Piráti z Karibiku 5" vyskočí mi název "Návrat Bludného Holanďana." Co to tedy je? Navíc jsem našla informaci (na více místěch), nevím zda je pravdivá , že Orlando Bloom prý nebude v pátém díle hrát. Jelikož hraje Willa, a Will je kapián Bludného Holanďana, přijde mi divné že by nebyl ve filmu Návrat Bludného Holanďana. Ale opět vyhledávač Google, pokud zadáte Piráti z Karibiku 5, hází Orlanda do obsazení. Já už vážně nevím. Kdybych neměla ten vyhledávač, měla bych jasno. Všude říkají bez Willa a Elisabeth, název Mrtví muži nemluví, jen google tam Orlanda pořád hází k názvu Návrat Bludného Holanďana. Pokud mi tohle někdo vysvětlí, budu extrémně vděčná :D

Série se mi prostě líbí, protože je originální, hodně dobrodružná, a to mám ráda, a taky proto že je i celkem vtipná, což je úplně skvělé :D

No, tak to by bylo z mého výlevu asi všechno :D
Můžete napsat do komentářů, jaký názor na to máte vy! :)

Kiwi
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Havree Havree | Web | 6. října 2015 v 20:08 | Reagovat

pátý díl bude v červnu 2017 a orlando bloom tam hrát bude, taky i Kaya Scoledario jestli ji znáš. :-D  :-D  :-D
Jinak pěkný článek ale stráááášně dlouhej

2 Kiwi Kiwi | Web | 6. října 2015 v 21:07 | Reagovat

[1]: Jéj, díky :-D  :-D
Njn, když já se vždycky rozepíšu a pak nějak nemůžu přestat :-?  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
You must just try, try and try again...